| Cronos126 a întrebat:

Am cumparat niste casti bluetooh, dupa ce le conectez la tableta s4 t234 wifi ul incepe sa faca figuri ( odata merge mai bine, odata mai prost si tot asa) adica incep sa fluctueze mbps ( megabitii pe secunda) si cand vreau sa ma uit la un film chiar ma deconecteaza, si la iphone cand vreau sa ascult o melodie tot asa ma deconecteaza la 5 minute. Daca ma poate cineva ajuta i-as fi recunoscator!
P.S: Cand nu conectez castile merge totul foarte bine! Bine si atunci ma deconectează dar foarte rar.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Marcheaza "Reconectare automata" atat la setarile de retele /wi-fi, cat si in router.

2. Daca ai banda insuficient de larga la internet (viteza mica si instabila) si un dispozitiv mai slab, atunci se deconecteaza si de la suprasolicitarea dispozitivului de comunicare bluetooth /wi-fi, fiind circuite comune.

1 răspuns:
| Cronos126 explică:

Apropo am router TP-Link.