| PicakuElectr1ze a întrebat:

Am cumparat o pereche noua de casti dar nu functioneaza.
Bag mufele unde trebuie (roz cu roz si verde cu verde) si nu apar la "Playback Devices" sa le activez.
M-am dus cu ele la Altex sa fac o reclamatie si un angajat a testat produsul si mergea brici.
Mi-a spus ca ori e de vina dirver-ul de la placa de sunet ori trebuie sa fac niste setari la sunet.

Cred ca ar trebui sa imi instalez alt driver pentru placa de sunet dar nici macar nu stiu ce driver sa instalez ca sa functioneze.

Mentionez ca placa de sunet nu e stricata si nu are nici o problema.

20 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce sa activezi nene, la niste casti cum mufe jack?
Cand or fi pe USB sa-ti pui intrebari!
Boxe ai?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Am avut boxe si se auzeau bine.La partea cu "activarea" ma refeream ca ele nu apar la "Playback devices".

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Nici nu e musai sa apara! Conteaza sa se auda!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Le conectez si nimic.Nu aud nici pe youtube, nici pe skype nici pe nimic.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Unde la conectezi? In locul boxelor?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Am 3 mufe.Una roz, una verde si una albastra.Am conectat roz cu roz, verde cu verde si atat.Altundeva nu am unde sa le pun.

| PicakuElectr1ze explică (pentru PicakuElectr1ze):

Sa specific, castile au 2 mufe.Nu 3.
Unitatea are 3 locuri unde poti baga mufele.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Ok, daca merg boxele, trebuie sa mearga si castile! Nu e nicio diferenta!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Am alta pereche de casti "care le folosesc acum" si doar le bag mufa si gata.
Dar astea noi...
Un angajat de la Altex mi-a spus ca trebuie sa instalez alt driver pentru placa de sunet dar nu stiu care driver sa pun.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Siiiigur, ala habar nu are pe ce lume traieste! Probeaza castile la telefon si vezi daca merg!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

A probat el la un laptop de acolo si mergeau brici.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Lasa ce a probat el, probeaza tu!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Chestia e ca nu mai am telefon XD. Oricum, cand a bagat castile in laptop eu auzeam bine deci nu ar fi o diferenta daca as testa pe altceva.

| PicakuElectr1ze explică (pentru PicakuElectr1ze):

Ai skype sa vorbim?

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Ca sa ne lamurim...atat timp cat boxele merg, celelalte casti merg, nu e problema de drivere, destul de logic, nu crezi! Prin urmare problema e la casti!
Da-mi link la casti sa vad ce model sunt!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Http://www.pcgarage.ro/casti/hama/ah-100/
Nu cred ca, castile sunt defecte deoarece pe acel laptop functionau.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Porcarii de casti! De volumul ala care e montat pe fir ai dat si tu?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Am dat de pe rotita.Dar nici skype-ul nu detecteaza castile...
Nici nu stiu ce sa fac.

| nextlevel999 a răspuns:

Da,da,vezi ca este din setari la placa audio, cheama un vecin sau coleg sa iti faca setarile

| PicakuElectr1ze explică (pentru nextlevel999):

Nu stiu pe cinev-...ba da stiu, e fratimiu dar el e liber luni. Daca vrei poti sa ma adaugi pe skype sa imi explici tu, te rog.