| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

am cumparat o țigara electronică numita A Power 5000 mph si din prima săptămână ce am luat-o imi scuipa lichid in gura de cate ori trag, ce pot face? Va rog

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ori ai pus prea mult lichid, ori nu functioneaza rezistenta (arsa /nu face contact sau bateria descarcata).

| CoconutMind a răspuns:

Arunc-o! Mai bine fumezi țigări! Sau deloc...

| BeaTMaN696 a răspuns (pentru CoconutMind):

Din moment ce zici asta ma gandesc ca nu stii ca e mult mai ok sa fumezi dintr-o tigara elecronica decat dintr-o tigara normala, iti pot spune si de ce.
1 tigara elecronica adica lichidul ei este alcatuit din doar 3 ingrediente din glicerina vegetala, propilen glicol si un extract de aroma (ex vanilie, rom, capsune etc) care se folosesc si in mancare si mai este nicotina care este optionala. Iar o tigara normala contine peste 400 de ingrediente cancerigene.
2 nu vorbin despre IQOS care este o prostie, vorbim despre vape.
3 este mult mai placut si mai sanatos sa scoti aburi care nu deranjeaza pe nimeni care miros si bine si sa ai un gust placut in gura decat sa puti a tigari sa iti miroasa gura sa te arzi si sa deranjezi pe toata lumea cu fumul jegos.
Deci spunand ca o tigara electronica referindu-ma la vape nu este mai buna decat una normala pot spune ca nu prea te informezi. Si decat sa dai cate 20 de lei pe zi pe tigari aproape mai bine iti faci tu singur lichidul cu tot atatia bani intr-o asa cantitate incat sa il fumezi in doua saptamani.

| CoconutMind a răspuns (pentru BeaTMaN696):

O țigară electronică produce efecte negative mult mai rapid față de i țigară naturală. Amândouă sunt nocive, rămâne doar să alegi cât de repede vrei să te îmbolnăvești. Desigur, sfatul meu, nu fumați! Dacă totuși fumați, băgați lapte... Mult lapte!

| calciuraresstefan a răspuns:

Am si eu aceiasi electronica. Nu ii mai pune lichid pana la refuz si mai strange rezistenta.