| Alexzxc a întrebat:

Salut, TPU. Am cumparat recent un Whirlpool spis 412l inverter. Ideea este ca nu am fost acasa cand l-au montat baietii, a fost doar matusa mea, iar ea sustine ca baietii i-au facut proba si baga aer rece de nu se putea sta in casa. Acum cand am venit si eu acasa am zis sa ii dau drumul, dar am constatat ca nu baga deloc rece, practic doar ventila. Stie cineva ce ar putea sa aiba?
P.S. Programele le-am setat corespunzator, nu am dat drumul la caldura sau altceva.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cit de repede te astepti sa bage rece? Merge compresorul? Iti da vreo eroare? Ai setat temperatura undeva pe la 20 de grade, si programul pe RACIRE si nu dezumidificare sau altceva?