| HoriaStan a întrebat:

am cumparat si eu de curand un laptop Acer Aspire E5-573G-59F9 dar nu se conecteaza la wifi. Cum activez Wi-Fiul?
Dau funda raspunsului care ma va ajuta!
Procesor:Intel Core i5
RAM:4 GB
HardDisk:500 GB HDD
Windows:El a venit cu linux i-am instalat Windows 7 si ii voi pune Windows 8.1!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai router legat la cablul furnizorului de internet.
Daca nu ai si nu este nici o retea wireless in apropiere atunci n-are cum se conecta.
Daca ai router conectat atunci trebuie sa faci configurarea acestuia.

| Daniel2836 a răspuns:

Salut!
Am acelși model de laptop ca al tău, chiar acum scriu de pe el. Ai grijă să scrii parola WIFI cu toate literele MARI.

| HoriaStan explică (pentru Daniel2836):

Am rezolvat problema! Trebuia sa pun driverele!