| DenimM a întrebat:

Am cumparat un LED Tv hd si o mufa scart care intra in decodor si tv.
Televizorul nu prea vede bine, vede cu dungi asa, se observa daca te uiti cam de la 4-5 metri de el, mai departe nu se observa, dar oricum se vede naspa imaginea si doar e HD...

Sa fie de la televizor sau de la mufa scart?

Funda!

1 răspuns:
| osaandy a răspuns:

Salut.In primul rand pe un cablu scart nu ai sa ai calitate HD niciodata.Scart-ul este o conectiune analogica de moda veche.Cea de moda noua si calitate HD se numeste HDMI.Presupun ca televizorul tau are asa ceva.Intrebarea este daca decodorul are.De la ce firma de cablu este si ce model? Asta sa te pot ajuta mai departe.
O zi buna