| Onrokoiu a întrebat:

Am cumparat un pc nou si am pus windows 7 pe 64 biti
Vreau sa schimb rezolutia din 768p ( pentru ca arata urat)
Dar cand pun pe 1080p nu se vede o bucata de ecran
Ce pot face?
Sa las pe 768p?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca dupa windows trebuie sa instalezi drivere, pe care sigur nu le ai.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Te uiti la rezolutia displayului din specificatiile tehnice. Mai mult de atat, in cazul display-ului laptopului nu prea ai ce face.

Ai putea eventual sa iti mai iei un monitor cu o rezolutie mai buna si sa il conectezi la calculator, apoi il faci pe monitor primary display si gata. Daca iei si o tastatura si un mouse nu mai ai nici o treaba cu diaplayul calculatorului si nici nu te va mai incurca.

| Onrokoiu explică:

Am driverele De la placa vide si Placa de baza
Monitoru este de 24 de inch 16:9
Nu exista driver la monitor deoarece la mine sit-ul producatorului e pratic inexistent