| 3DeC a întrebat:

Am cumparat un router wireless si am un pc dar nu stiu daca prinde wireless ce sa fac sa aflu daca prinde?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie un adaptor wireless, de regula pc-urile nu au placa de retea wireless.
Daca este laptop trebuie doar sa faci configurarea router-ului.

| 3DeC explică (pentru Ioandelasal):

Mi-a dat la router un cablu de intra in pc unde bagam antena de net!
M-a ajuta cu ceva?

| 3DeC explică (pentru Ioandelasal):

Mi-a dat un cablu care se baga in router si in pc cu ce ma ajuta ala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru 3DeC):

Este cablu de retea, se foloseste pentru configurarea router-ului.
Daca nu ai nevoie de semnal wireless atunci poti conecta pc-ul la router cu acel cablu.

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pai iti trebuie o placa de retea wireless la PC ceea ce e cam peste mana cum se zice.PC-urile folosesc in general placa de retea simpla iar router-ul e folosit pentru a da net la alte device cum ar fi laptop/telefon/tebleta.Pentru asta trebuie configurat in functie de tip/model/provider-ul de internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un adaptor care intra in usb.Sau o chestie care intra in spatele calculatorului si are antena.Cauta pe google adaptoare pentru wireless.; Macar sa vezi despre ce e vorba.

| 3DeC explică:

Mi-a dat un cablu de la router la pc cu ce ma ajuta ala!?