| george1598 a întrebat:

Am cumparat un sistem pc cu putin timp in urma si nu stiu ce sistem de operare sa folosesc. Pana acum am folosit Windows 7, dar m-am cam plictisit de el. As vrea Windows 8 sau altceva, nu stiu. Folosesc calculatorul pentru internet si aplicatii, dar mai joc din cand in cand si cate un joc, gen Minecraft, Fifa, Battlefield 3 sau altele. Ce sistem imi recomandati?

P.S.: Sistemul are urmatoarea configuratie:
- procesor Intel i3 3240 @ 3.4 GHz
- 8 GB Ram
- placa video Nvidia GeForce GTX 650

4 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Recomand si windows 7 dar si windows 8.1, le-am folosit pe amandoua si am fost si sunt foarte multumit de ele.

| Mayuri a răspuns:

Ramai la Win 7, e cel mai stabil windows de pana acum. Eu am win8 64bit licentiat si inca nu am gasit drivere 100% compatibile cu ceea ce am nevoie.

| IrinelRaducan a răspuns:

Foloseste Windows XP, Vista Server 2003.
alte OS sunt grele de cap (ex Linux e greoi nerd )

| danig9999 a răspuns:

Eu recomand windows 7 nu zic ca windows 8 nu ti-ar merge dar eu iti recomand 7