| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un smart tv LG si intampin urmatoarea problema pe browser webos. Nu pot vedea filme in full screen si nici nu pornesc playerele openload, netu tv, rapidvideo. Pe openload de ar merge dar dupa ce dau play ori intra reclama ori arata bufering si nu porneste sau se deschide new tab apoi cand revin la pagina cu filmul se da refresh la browser.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Filmele alea pe care vrei tu să le vezi prin browser NU sunt „difuzate" cu licență. De ce crezi că are buton special de Netflix pe telecomandă acel TV? Ca să te poți uitat tu gratis la filme piratate?
Evident că nu - de aia au scos posibilitatea asta.

| Sofer a răspuns (pentru mihai69):

Pai da.dar problema asta am vazut-o si pe un smart tv Samsung dar acolo macar se incarca playeru si mergea filmul cat de cat pana nu a mai mers nici pe Samsung. deci rezolvarea? Sau cum ma pot conecta ecranul smartphone. ului la tv?