| krt0f1oR a întrebat:

Am cumparat un ssd adata su650 120gb si am instalat pe win 10 home si driverele (asta a fost ieri), iar astazi mi-a dat blue screen si de fiecare data cand il pornesc imi da bluscreen.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie vazut daca nu cumva este defect Windowsul. Asemenea SSD-uri nu se defecteaza partial ca HDD-urile. Cand se defecteaza, gata. Ar fi bine sa instalezi Windowsul luat de pe site-ul celor de la Microsoft daca ai licenta: http://bit.ly/2GqHF9l
Apoi iei Rufus (e gratuit) si instalezi Windowsul pe un stick de 8 Gb cu Rufus. Apoi bootezi de pe stick. S-ar putea sa mearga. Daca nu iei legatura cu magazinul care ti l-a dat. Intotdeauna sa pastrezi facura in original. Garantia o trimiti lor in original si factura doar in copie.

4 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

Sa mergi la un pc service...

| krt0f1oR explică:

Am rezolvat problema.

| costeaboy a răspuns (pentru krt0f1oR):

Cum?

| krt0f1oR explică (pentru costeaboy):

Nu-mi amintesc exact ce am facut.Din cate tin minte am reinstalat windows-ul peste celalalt(win 10).si nu am mai avut probleme.