| An3n1m a întrebat:

Am cumparat un telefon de la eMAG care s-a stricat.

Am luat legatura cu ei si au zis ca sa descarc si sa trag la imprimanta factura si certificatul de garantie de pe contul meu de pe eMAG! Factura am reusit sa o descarc si sa o printez. Certificatul cum il descarc? Urgent!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cu certificatul de garantie am avut si eu probleme la eMag. Am cumparat o lada frigorifica, s-a defectat, iar cei din magazin sustineau ca am si certificatul de garantie, ceea ce nu era adevarat. Verifica printre documentele primite o data cu produsul, daca exista acel certificat sau cauta detaliile produsului pe site, pentru a vedea despre ce fel de garantie este vorba (de producator, etc) si, daca nu reusesti sa obtii un rezultat pozitiv, ii poti contacta din nou, pentru a te indruma cum sa depistezi in acte sau online acel certificat si sa soliciti, la nevoie, emiterea unui nou certificat de garantie. Mie mi-a venit prin fan curier acel document, pentru ca nu exista nici in ambalaj, cu produsul, nici pe site, asa cum sustineau reprezentantii magazinului.

| An3n1m explică (pentru dannyel86):

Printre documentele primite o data cu produsul nu este! Am intrat pe site la facturi si acolo mi-a aparut descarca langa! Cand intru la garantiile mele imi apar produsele achizitionate si perioada de garantie ( garantie de producator ) si atat! Nu imi mai apare nimic in rest! Multumesc!

| dannyel86 a răspuns (pentru An3n1m):

Esti exact in situatia mea. Contacteaza-i si spune-le sa trimita certificatul de garantie la care ai dreptul. Il vei primi, precum spuneam, prin fan curierul partener. Te sfatuiesc sa insisti, ca sa-ti rezolvi intr-adevar problema.

| An3n1m explică (pentru dannyel86):

Va multumesc mult!