| MirelCiundelAsardel12 a întrebat:

Salut TPU! Am cumparat zilele astea un s9 plus de la un amanet si pe parcurs au inceput sa apara probleme la display. Daca am garantia valabipa ma poate costa ceva reparatia?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mare prostie ai facut ca ai cumpărat de la amanet, dul inapoi si sa i ti dea banii pe el, daca nu vor sa i ti dea banii inapoi le faci plîngere la politie si la OPC, doar nu esti fraier sa dai alti bani sa il repari, cît ai dat pe el la amanet?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Garantia pe care o ai nu este valabilă daca vrei sa il repari, acolo il repari cu bani, garantie ti a dat amanetul si tot ei trebuie sa ti l primeasca inapoi in baza garantiei, tu de ce nu l ai verificat acolo inainte de a il cumpăra, ca astia de la amanet nu au lucruri noi, le amaneteaza tiganii care le au spart sau poate le au si furat, ca de obicei toate telefoanele si tabletele care sunt vindute de amanet nu au accesorii, incarcatoare si handsfree, hoți si ăstia de la amanet.