| ErikMp a întrebat:

AM dat restart la telefonul meu S5 la setarile de la fabrica si vad ca se misca greu oare de ce am si antivirus si la inceput imi arata ca am multa memorie libera si dupa ce instalez 2 aplicatii mai am putin, si cand ma uit la ce imi consuma atata memorie nu imi arata.

4 răspunsuri:
| Razvy12 a răspuns:

Pai sunt 2 variante pe care poti sa le faci
In primul rand sa verifici ce memorie implicita ai, adica daca tot ce descarci si instalezi se instaleaza pe card sau memorie telefon, asta poti sa vezi intrand la setari si la memorie
Si varianta a 2, mai neplacuta e ca telefonul nu are optiunea sa iti alegi alta memorie decat ceea a telefonului si in cazul aceasta nu ai ce sa faci

| ErikMp explică (pentru Razvy12):

Card inca nu am si imi arata ca are 12 gb liberi si am descarcat 2 aplicatii mici si imi arata ca are 2 liberi dc?

| Razvy12 a răspuns (pentru ErikMp):

12 gb ai in total memoria interna, dar ai aplicații, sistemul de operare care s au instalat tot pe aia 12 gb, 12gb ai din fabrica dar care de ocupa cu aplicațile necesare telefonului

| IoanXDD a răspuns:

Este posibil ca sistemul de operare si aplicatile preinstalate sa ocupe mult spatiu. In privinta asta poti sa iti faci root la telefon si sa le stergi dar e cam riscant. Funda?