| Zozohun a întrebat:

Am dat un scan la drivermax (nu e versiunea pro) si am gasit câteva drivere neactualizate si vreau sa vă întreb daca sunt importate / are rost sa le actualizez.
Țin sa precizez ca am televizor in loc de monitor, adică suntetul se aude la TV.
Driverele neactualizate:
- AMD SMBus
- NVIDIA HIGH DEFINITON AUDIO
- NVIDIA VIRTUAL AUDIO DEVICE (Wave extensible)(WDM)
- Realtek High Definition Audio
- Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
- Texas Instruments 1394 OHCI Compliant Host Controller
- Standard Dual Channel PCI IDE Controller
- Standard Enhanced PCI to USB host controller.

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Eu daca as avea un pc care merge bine, l-as lasa asa, ca sa nu am surprize. Se poate intampla ca dupa actualizare sa mearga mai rau sau sa nu mai mearga unele componente ale pc-ului.
Daca insa nu ma deranjeaza sa reinstalez windows-ul sau driverele, atunci pot face o incercare de actualizare, insa o crestere vizibila a performantelor e putin probabil sa se intample, de aceea zic ca daca totul merge bine, nu as mai face update driverelor.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Au americanii o vorba: "daca un lucru merge bine, nu umbla la el". Eu am patit ca am actualizat driverul placii video si a trebuit sa dezinstalez totul si sa reinstalez driverul vechi.