| Arhix a întrebat:

Salut TPU,

Am de aproape 2 ani o tastatura de la Marvo, de fapt am luat un kit cu Mouse, tastatura, mousepad.

Am o problema la tasta space, ca sa mearga trebuie sa apas exact pe mijloc, daca apas intr-o margine se apasa dar nu se intampla nimic si are o pozitie ciudata.
M-am uitat pe site la mediagalaxy si nu zice nimic de garantie?
Ce imi recomandati sa fac?
E vorba de kit-ul Marvo CM600

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Atunci poate ar fi cazul sa o inlocuiesti...winking

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

O poti desface bine-mersi. Are o chestie din metal mai lunga cu niste distantiere, o sa vezi ca e destul de simplu sa o asezi la loc. Bine, exista si sansa sa se fi rupt vreo parte din plastic, caz in care e mai greu de aranjat, dar nu imposibil.

| Arhix explică (pentru GabiDumitrescu):

Toate tastele se pot scoate, doar space nu. Are ceva arcuri.
Am incercat mult sa scot tasta asta, si cu surubelnita si nimic, am tras si nimic. Am ridicat-o putin si am vazut ceva arcuri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Arhix):

Atunci poate ar fi cazul sa o inlocuiesti...winking