| GeorgeIulian20 a întrebat:

Am descărcat un fişier text de pe un site şi nu ştiu cum să-l adaug în premier pro...

12 răspunsuri:
| Danger30 a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faci exact, poti fi mai explicit?

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

Sunt la mate-info, cls. a XI-a, şi aş vrea să fac facultatea de informatică din Iaşi

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

Scuze am greşit secţiunea, am răspuns din greşeală la o altă întrebare.
PĂI PUR ŞI SIMPLU AM UN FIŞIER TEXT CU DRACU IL BAG IN PREMIER PRO? VREI SĂ-ŢI DESENZ?

| Danger30 a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Nu chiar la asta ma refeream cand am spus daca poti fi mai explicit, ma refeream in legatura cu textul, oricum, in caz ca nu stii sa adaugi un text in Premiere Pro e destul de usor, poti sa o faci in doua cai, fie prin " File > New... > Title..." sau prin Ctrl+T si o sa iti apara un mic meniu unde o sa iti ceara sa pui un titlu, ala nu prea conteaza, titlul acela e doar pentru ca putea diferentia layerele, dupa care poti adauga textul si modifica in voie

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

Nu mă, nu ai înţeles, eu am descărcat un fel de effect text, şi vreau să-l adaug, gen scriu acolo '' CANADA '' dar apare scris aşa eu vr un altfel de effect să fie scris de parcă a fost cu pensula şi pe acel effect l-am descărcat şi vreau să-l adaug...

| Danger30 a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Cred ca inteleg dar in acelasi timp nu, deci e ceva font, sau vreun text animat?

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

E un font... Uite ăsta din video pe care-mi spune de unde să-l descarc şi il descarc dar nu stiu unde dracu să-l pun că-n premier pro nu mi apare, lui îi apare...

| Danger30 a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Inteleg, pai e usor atunci, ce windows ai?

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

8.1

| Danger30 a răspuns:

Deci, acum stiu despre ce e vorba, e usor la font, cel mai simplu e sa dai click dreapta pe fisierul descarcat ( care vin de obicei in fromat TTF sau OTF ) si selectezi install, iar daca nu iti apare in Premiere Pro chiar si dupa ce ai restartat PC-ul trebuie doar sa intrii in folderul Windows si sa cauti folderul numit Fonts, odata ce l-ai gasit muti fontul descarcat acolo, si ar trebui sa mearga

| GeorgeIulian20 explică (pentru Danger30):

Încerc, chiar acum...

| GeorgeIulian20 explică (pentru GeorgeIulian20):

Dacă o să meargă, ai fundă! Dacă nu te anunţ...
Nu am timp să încerc acum, încerc iar mâine... mulţumesc!