| Cosmin_George_1993 a întrebat:

Am descis calculatorul si nu imi mai apare nicio aplicatie pe dekstop si nici nu pot sa pun una.Cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Vezi dacă task manager-ul se deschide(CTRL+SHIFT+DELETE)
Acolo verifică dacă windows explorer este activ. Dacă da problema survine de la un malware și se rezolvă de către un tehnician IT, asta dacă nu dispui de un alt pc ce are unitate optică și pe care vi descărca un antivirus ce butează în mod live, pentru a efectua o devirusare a sistemului.Succes

| vladutcornel a răspuns:

Click-Dreapta pe desktop.
View.
"Show Desktop Icons" trebuie bifat.