| andreiliviulup a întrebat:

Am dus laptop-ul la un service sa mi-l curete de praf ca mna nu l-am curatat niciodata si se misca mai greu...
Acestia mi-au si reformatat pc-ul si mna l-am adus aseara acasa si mergea perfect
Dar acum am observat ca uneori scoate un sunet ceva gen ca se blocheaza pentru cateva secunde si alteori se blocheaza aplicatiile sa le zic asa dar nu si desktopul
Sa fiu mai explicit de exemplu daca sunt pe Youtube melodia sau ce urmaresc nu se mai incarca si daca vreau sa deschid alt TAB nu se incarca...sta asa pentru cateva secunde dupa care isi revine
Asa se intampla si la jocuri se blocheaza nu pot face nimic si dupa isi revine
Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-l pe cel care ti-a reformatat PC-ul, sa-ti curete laptopul.
Ca eu n-am inteles ce este (laptop sau PC), nici simptoma cu zgomotul care se blocheaza.

| RAY a răspuns:

O scanare cu hdd regenator nu merge alt hard recomand un ssd

| Black13LoL a răspuns:

Este inceputul sfarsitului har-diskului, mai pe scurt Hard-disk este pe moarte, recomand sa mergi iar la service si o sa-ti dea ei indicatii corespunzatoare, in mare ar putea ei sa incerce "refacerea" hard-ului sau unul nou. Eu l-am schimbat recent si pe unul de 500GB (laptop) am dat 230 lei. Mai bine schimbi decat sa se duca si sa pierzi datele.