| tavy23 a întrebat:

SALUT TPU! am facut o scanare completa a computerului cu 2 antivirusuri zic eu destul de bune ( avast si anti-malware) dar rezultatul a fost acelasi : niciun virus dar unele fisiere nu au putut fi scanate.De ce?

Răspuns Câştigător
| WeAreSmart a răspuns:

La Avast este "boot time scan" programeaza acesta si da restart, inainte sa se deschida Windows-ul avast va face o scanare si va gasi orice virus, sa dai la toti virusii Stergere in afara de fisierele din folderul Windows

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

E si normal ca unele fisiere sa nu poata fi scanate, pentru ca sunt folosite de windows sau alte programe in momentul acela.
Daca vrei sa scanezi absolut toate fisierele, foloseste avast ca sa programezi un "boot time scan". Apoi, dupa restart, cand se incarca windows o sa porneasca avast sa scaneze tot, si acuma n-o sa mai fie fisiere care sa nu poata fi deschise.
Nu incerca nod32 ca e mult mai slab decat ce ai acum.

| Bombonikzi a răspuns:

Nu stiu, dar incearca si cu eset nod32 antivirus, se spune ca este cel mai bun si daca nu merge nici cu ala poate ar trebui sa stergi fisierele sa nu iti viruseze tot computerul!