| Marius_1486 a întrebat:

am facut rost de un dvd-rw si l-am dezmembrat dupa care am gasit o dioda laser dupa ce am facut putina cercetare l-am alimentat si am observat ca locul unde pozitionez raza laser se incinge in cateva secunde... din greseala l-am alimentat in 10V si s-a ars,. stie cineva de unde pot cumpara o astfel de dioda de dvd-rw su de blu-ray, multumesc anticipat

1 răspuns:
| Skylar a răspuns:

In Romania nu prea, incearca pe e-bay, si nu mai lasa dioda mai mult de 30 de secunde la 3 v sau 6 v