| aloken a întrebat:

am facut upgrade de la Windos 7 la Windows 10 (nu faceti asa ceva win 10 deocamdata e o porcarie) iar de cand am facut upgradeul mouse-ul si tastatura nu mai merg doar daca i dai restart de la butonul de pe unitate si booteaza iara.Inainte pe batrantul windows 7 nu aveam nicio problema. Tastatura este prin wireless iar mouse-ul cu fir am verificat daca mai sunt updateuri la mouse si tastatura dar nimic.Ce as putea sa fac ca imi mearga iar mouse-ul si tastatura de la prima bootare (pentru cultura mea generala ca oricum ma intorc la windows 7 big grin ) evident daca metoda functioneaza FUNDA BAAA!

7 răspunsuri:
| postolache69 a răspuns:

Reinstaleaza windows 10. Descarca Media creation tool si instaleaza-l pe un stik. Eu folosesc windows 10 pro fara probleme, merge chiar foarte bine.

| untu a răspuns (pentru postolache69):

Nu mai minti! Sistemul de operare Windows 10 este o capcana! Trebuia sa te informezi sau consulta-te cu un prieten priceput in IT sau cineva care lucreaza la un service-ul autorizat! S-a anuntat la tv si prin internet! Eu as prefera sa raman la Windows 7, merge fara probleme, nu mai am nevoie de upgradare la alt sistem de operare!

| postolache69 a răspuns (pentru untu):

Capcana? La ce faci referire?

| postolache69 a răspuns (pentru postolache69):

Fiecare isi istaleaza ce doreste, eu doar am facut o sugestie. Capiscci?

| untu a răspuns (pentru postolache69):

Te urmareste si te supravegheaza intimitatea ta! Adica te vede si te urmareste ce navighezi, cu cine vorbesti prin chat, poate citi mesajele private, te supreavegheaza prin webcamul tau, etc... e vorba de violarea intimitatii tale private!

| postolache69 a răspuns (pentru untu):

Stiam acest lucru. La instalarea windows-ului 10 comutezi setarile rapide, cu cele particularizate, si nu te mai poate urmari. Simplu. Am incercat aproape toate variantele de windows, inclusiv cele de build.

| untu a răspuns (pentru postolache69):

Serios? Esti foarte sigur?