| JunNnkie a întrebat:

Am fraps full si cand filmez un videoclip (gameplay) mi-l face in mai multe parti. Cum pot face sa mi-l faca doar intr-o singura parte?

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Asa filmeaza Frapps. 4GB pe bucata. Le convertesti si le unesti.

| alinaalin955 a răspuns (pentru horia2012):

Eu nu folosesc Fraps, folosesc Bandicam, dar am instalat acum Fraps si vad ca la Movies are optiunea ''split movie every 4 Gygabites''. Oare daca o debifez nu merge sa filmez mai mult? Hai, ca-i fac o proba.

| alinaalin955 a răspuns (pentru horia2012):

10 minute si 54 secunde - 25, 6 GB, deci merge.

| horia2012 a răspuns (pentru alinaalin955):

Merge, dar 26 Gb pentru 10 minute? iti dai seama cat spatiu trebuie sa ai pe HDD. De aceea e setat la 4GB pentru ca fisierul video e necompresat. Si cat iti i-a sa convertesti un fisier video de 26 GB sa-l pui pe youtube? E mai bine sa lucrezi pe fisiere mici.

| alinaalin955 a răspuns (pentru horia2012):

De asta nu folosesc fraps, face fisiere prea mari.
Nu am convertit niciodata un fisier pentru a-l pune pe Youtube, am pus si fisiere de 20 GB, il pun si pe asta de 25, 6, nu trebuie uploadat tot odata, pot continua si maine sau in alta zi.De la 22:25 pana acum(23:51) s-a uploadat 48%. Dureaza mai putin decat sa-l convertesc.
https://www.youtube.com/watch?v=AO-qs_xyiZg
Treaba cu fraps este ca nu ai lag chiar daca nu ai un PC foarte bun.

| horia2012 a răspuns (pentru alinaalin955):

Da, dar ai viteza buna la upload. Majoritatea nu au. Asa e, nu are lag. Multumesc pentru clip, nu am cont ca sa comentez pe youtube.

| alinaalin955 a răspuns (pentru horia2012):

Videoclipul era upload-at, atunci se procesa(asta era 48%). Deci s-a incarcat mult mai repede.

| horia2012 a răspuns (pentru alinaalin955):

Am vazut asta. Mersi.