| FirsT1001 a întrebat:

Am și eu o intrebare pentru cei care știu sigur, vă rog. Netul meu actual are o viteza de 100mbs iar eu vreau să schimb net ul și să bag o viteza de 500 mbs. Problema e că routerul meu suporta doar 100 mbs dar intrebarea mea vine acum. Ce viteza voi avea la calculator, strict la calculatorul la care e conectat routerul? Adică știu că odată ce mă voi conecta cu un telefon sau laptop sau etc la router odată ce el scoate doar 100 de mb, 100 vă fii viteza dar viteza calculatorui care vă fii? 500 sau dacă routerul nu scoate 500 nici rl nu vă avea? Cu calculatorul nu mă conectez la semnalul de la router și de aia sunt în nedumerire. Precizez că am calculator suficient de bun să suporte lejer viteza de 500 mbs. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu calculatorul nu mă conectez la semnalul de la router...da unde te conectezi?

| FirsT1001 explică (pentru K0sti):

Imi dai un raspuns la intrebarea mea sau faci pe inteligentul pe aici?

| K0sti a răspuns (pentru FirsT1001):

Te-am intrebat unde te connectezi si tu bagi din top! Cand o sa raspunzi la intrebare, mai stam de vorba!