| Dannyswag21 a întrebat:

Salut tpu.Am în calculatorul meu o placa de baza pe care poti sa conectezi doar un ventilator de carcasa, cum as putea sa mai adaug inca 3 ventilatoare? Exista ceva adaptoare prin care poti adauga mai multe? Multumesc

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Sa-si "piarda"? Nu. Sa consume mai mult? Da. Vezi ca ai o "limita" in cate poti conecta, in functie de sursa, placa de baza etc. Da, ar fi mai bun un hub ce se alimenteaza si la sursa, pentru ca le poti controla, si e putin mai ok. Cred ca te referi sa le conectezi la 4 pini. Nu ma intereseaza funda, ci sa ajut!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://bit.ly/2TAjQTc Ia pe care doresti. Cu placere!

| Dannyswag21 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc de ajutor CM7YRE mai am o singura intrebare, daca conectez 3 ventilatoare la aceeasi pini de pe placa de baza nu isi pierd din putere? Sau ar fi mai bun un hub fan care se alimenteaza si la sursa? Si asa le poti si controla parca.Ai funda daca imi raspunzi.

| CM7YRE a răspuns (pentru Dannyswag21):

Sa-si "piarda"? Nu. Sa consume mai mult? Da. Vezi ca ai o "limita" in cate poti conecta, in functie de sursa, placa de baza etc. Da, ar fi mai bun un hub ce se alimenteaza si la sursa, pentru ca le poti controla, si e putin mai ok. Cred ca te referi sa le conectezi la 4 pini. Nu ma intereseaza funda, ci sa ajut!

| PaulSergiu a răspuns:

Daca nu mai ai pini liberi pentru conectare poti sa cumperi adaptoare pentru cablurile de la sursa si sa ii conectezi direct la ea