| Gion3334 a întrebat:

Am incercat sa conectez laptopul printr-un cablu HDMI la TV. Dar nu inteleg din ce cauza nu afiseaza nimic, scrie doar pe ecranul TV-ului ca nu are semnal. Tin sa mentionez ca : driverele laptopului sunt updatate chiar la ultima versiune. Iar cablul este functional deoarece l-am testat pe alt laptop. Ce as putea sa fac? P.S : Sistemul de operare pe care lucrez e windows 10. Iar cel de pe care a mers sa conectez laptopul este pe windows 7. Ar putea fi sistemul de operare problema?

Răspuns Câştigător
| BobocelMihai a răspuns:

Probail este de la tv. Trebuie doar sa selectezi "sursa" -este un buton pe telecomanda sau chiar pe tv.

| Gion3334 explică (pentru BobocelMihai):

Am selectat... Dar nu functioneaza...

8 răspunsuri:
| Gion3334 explică (pentru anonimg):

Din pacate nu merge nici asa... Dar totusi cred ca adevarata problema sunt driverele. De unde le-as putea instala intr-o maniera corecta?

| anonimg a răspuns (pentru Gion3334):

Daca sunt driverele, atunci trebuiesc dezinstalate cele vechi, si instalate cele noi de pe site-ul producatorului.

| Gion3334 explică (pentru anonimg):

Iti multumesc pentru sfaturile date!

| anonimg a răspuns (pentru Gion3334):

Cu placere. Iti multumesc si eu pentru funda. Dar m-as fi bucurat sa iti fi fost si de un real folos.
Daca mai ai nevoie de ajutor sa imi scrii.

| BobocelMihai a răspuns:

Updateaza toate driverele cu driver booster. se poate sa fie blocat ecranul. incearca cu F5 sau F6 ai pictograma pe tasta. sau lasa conectat si cauta sa iti identifice monitorul sau tv-ul de la setari afisare
ce laptop ai?