| Nechifor_Andrei_1998 a întrebat:

Am incercat sa instalez pe un Samsung Galaxy Tab 2 de 7 inch update-ul 4.2 pentru Samsung Galaxy S3 folosind Odin. Instalarea a esuat, iar acum imi apare o eroare : " Firmware upgrade encountered an issue.Please select recovery mode in Kies & try again. Cum este de facut?

Răspuns Câştigător
| strangesura a răspuns:

1.NU PUNE NICIODATA SOFTURI DE TELEFON PE TABLETE SAU DE EXEMPLU SA PUI SOFTUL DE PE S4 PE UN S2 FIINDCA NU MERGE!
2. Daca ai facut backup la ROMul original intra in recovery>extract zip from sdcard( sau externalsdcard daca il ai pe un card sd) si cauta unde l-ai pus.
3.Sa nu mai incerci de astea. Eventual pune un rom custom pentru galaxy tab 2

| Nechifor_Andrei_1998 explică (pentru strangesura):

Tin sa precizez ca nu mai pot sa deschid nici download mod nici recovery

5 răspunsuri:
| Nechifor_Andrei_1998 explică:

Tin sa precizez ca nici nu pot sa intru in recovery sau download

| strangesura a răspuns (pentru Nechifor_Andrei_1998):

Nu se intampla nimic?

| Nechifor_Andrei_1998 explică (pentru strangesura):

Nu mai are importanta. Iti multumesc oricum, dar am rezolvat.Am dus-o in service Samsung si s-a rezolvat intr-o ora.

| M._Viorel_Lujeru_1995 a răspuns (pentru Nechifor_Andrei_1998):

Cat ti-a luat sa ti-o repare? ( bani)