| anonimous9333 a întrebat:

Salut TPU
Am instalat azi windows 7 si cand l-am pornit din nou am observat ca imi apare imaginea aceea a pc-ului cu marca "Acer" iar imediat dupa scrie asa "HARD DISK WARNING! Hard disk boot device has changed or boot sector has been modified". Ce ii pot face? Sau daca nu pot scapa (am inteles ca e un virus in bios) afecteaza cu ceva?

4 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Intra in bios la boot si acolo pe locul unu trebuie sa fie hard discul! Trebuie sa il bifezi daca nu e bifat! Mult succes!

| TheFragranceMaster a răspuns:

Verifica setarile din BIOS, daca totul e ok, reinstaleaza Win. Daca primesti aceeasi eroare descarca Linux(de preferat Ubuntu sau Mint)stergi Win7 si apoi il reinstalezi, la mine a mers!

| KodrutZ a răspuns:

Cine iti zice ca reinstall e idiot si merita impuscat. Fie ai activata protectia boot-ului din BIOS, fie are vreo eroare cu tabela de partitii, caz in care butezi frumos cu un CD/DVD de win si dai repair la boot, nimic deosebit.

| K0sti a răspuns:

Deviruseaza-ti calculatorul!