| Costi21FTW a întrebat:

Am instalat de ieri jocul H1z1 dar dupa 10 min de joc mi se umplu rami imediat si merge greu jocul + pc-ul in general dupa ce inchid jocul. Ce sa fac sa nu se mai umple rami si sa pot juca bine cat vreau. Tin sa mentionez ca am pus setarile pe very low si tot asa face iar la pc am 12GB ram un procesor i7 si o placa video 750 Ti. Va rog mult sa ma ajutati cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Dupa cum poti vedea si aici => http://www.game-debate.com/....../index.php
Ai deja 4gb ram+ peste cerintele recomandate.
Fa un update general si vezi cum se misca dupa+ o mica optimizare la pc.

| Costi21FTW explică (pentru ROB3RT89):

Problema este ca eu nu prea le am mult cu calculatorele daca ai putea sa imi spui cum dau update general si optimizarea la pc ar fi super super laughing)

3 răspunsuri:
| VallyP a răspuns:

Inchide toate programele pe care nu le folosesti atunci cand rulezi jocul. Cand simiti ca memoria e utilizata la maxim, intra in task manager (ctrl+shift+delete) si vezi ce iti consuma memoria ram.