| Game9898 a întrebat:

Am instalat diverele de la touchpad-ul de la laptop (Asus Aspire E1-510) si dupa ce am dat restart nu a mai mers nici tastatura si nici touchptouchpad-ul. Ce trebuie sa fac sa mearga iar?
P.S: daca s-ar putea sa nu reinstalez windows-ul.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Inainte de instalare driver era functional touchpad-ul? Din cate am observat, driverele pentru touchpad nu sunt necesare, dispozitivul functionand si fara ele. Ai putea da System Restore, pentru a reveni la setarile dinaintea instalarii driverelor care au cauzat erori (daca ele sunt de vina; poate problema e in alta parte). In functie de sistemul de operare, pe net gasesti pasii de urmat pentru System Restore a Windows-ului (daca e activa optiunea).

| Game9898 explică (pentru dannyel86):

Da, inainte mergea touchpad-ul. O sa incerc cu system restore, mersi!

| CinevaNou a răspuns:

Le dezinstalezi, apoi le instalezi pe cele corecte.

| Kriss96 a răspuns:

Poti sa dai system restore sau sa dezinstalezi driverele instalate. Intri in safe mode. Ala functioneaza cu un basic de drivere iar daca merge totul bine inseamna ca driverele instalate recent sunt de vina.