| aLeXFotballClub a întrebat:

Am instalat nu stiu ce prostii si acum mie se deschid pagini de Internet Explorer fara sa vreau eu (se deschid automat), chiar si in timp ce stau pe internet mi se deschid pagini!
Va rog sa ma ajutoati cu o solutie!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza adwcleaner si malwarebytes.

| LePotato a răspuns:

Internet Explorer? (facepalm)
Vezi ca ti-ai instalat ceva toolbar-uri de la reclame dubioase sau extensii.
Le poti dezinstala din Control Panel, si cum ti s-a zis si mai sus, instaleaza si adblock.
Eventual da un scan cu asta https://www.malwarebytes.org/mwb-download/sem/

Si nu in ultimul rand, foloseste un alt browser (Chrome, firefox, opera etc)

| aLeXFotballClub explică (pentru LePotato):

Eu folosesc chrome... mi se deschid paginile prin explorer dar o sa incerc variantele pe care mi le-ati lasat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instalează Adblock Plus, parcă ăsta era pentru Internet Explorer.
Fă puţină curăţenie în Control Panel poate ţi-ai instalat acolo site-uri de reclame.
Umblă prin extensii şi dezactivează-le, lasă doar adblock-ul.

| Georgescu_Radu_1981 a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie acum cateva luni. Prima data am scanat cu antivirusul AntiMalvare... (nu mai stiu toata denumirea), am sters tot ce a gasit, iar apoi mi-am dezinstalat si instalat inapoi Explorer-ul.

Sper sa meatga si la tine!winking