| rafaelos99 a întrebat:

Am instalat un antivirus, am scanat, si aveam niste virusi si i-a sters. Acum cand intru in C:/ si in D:/ imi zice open with : si imi arata niste programe. Cum sa repar chestia asta? PS :Antivirusul estie HitmanPro 3.7.3

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Drive-urile se dechid cu Wionows Exploer.Din lista aia ce apare selectează Windows explorer și apoi bifează chestia acu „fă la fel cu toate programele(ceva de genu)" și deschide drive-urile.Succes

| shannygelu a răspuns:

Ai avut infectate fisiere din windows si le a sters trebuie sa instalezi windows nou si sa formatezi tot calculatorul apoi instaleaza avast bifeaza sa si faca update automat iar dupa ce o sa si faca update nu o sa ti consume resurse

| ursey a răspuns:

Incearca sa dai cand iti apare open with C:\windows\eplorer.exe daca nu merge trebuie sa faci windows si incearca avira sau avast free de undei ai gasit antivirusu ala nu stiu

| DeyCj a răspuns (pentru ursey):

HitmanPro este un antivirus destul de Ok, deși nu este așa de cunoscut. Avast zici că îi bun? La ce la făcut calculatoru să te enerveze poate, că treabă nu face și îți mai si încetineste sistemul. Avira idemnuma rescue kit-ul ce mai îi ceva de capul lui.

| ursey a răspuns (pentru DeyCj):

HitmanPro este doar un malware