| RecKinul a întrebat:

Am instalat un joc pentru nepoți pe PC şi nu îmi merge. Cere OpenGL 3 sau mai nou. Am cautat pe net şi nu merge sa instalez. Am laptop Dell Inspirion 5010 cu cip grafic Intel (HD) procesor i3 2,5 giga şi ram 4 giga. Am descarcat driveri de la producator şi tot nu merge jocul.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Despre ce joc este vorba? Este cumparat sau piratat?

| RecKinul explică (pentru aXy99):

E un joc free, open source. Se numeşte Gignition. L-am instalat cum î-mi aratã pe site dar când vreau sã-l rulez cere OpenGL 3 sau mai recent.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RecKinul):

OpenGL 3 a fost introdus in 2008. Cel mai probabil e o problema de drivere/software. Instaleaza ultima versiune de DirectX, posibil sa rezolve problema - https://support.microsoft.com/......of-directx

| mentholinks a răspuns:

Ai Java instalat?

| RecKinul explică:

Am sistem Win 10 64 biți activat