| SuntDur a întrebat:

Am instalat Windows 7 Home Premium (pe 64 de biti) pe un Acer Aspire 522 si am instalat toate driverele cu ajutorul programului Driver Magician si cand trag o fereastra se vede cum sacadeaza animatia si in jocuri am observat o scadere in FPS. Programul acela "Driver Manager" indica cum as avea AMD Chipset Driver neinstalat chiar daca l-am instalat ce as putea sa fac? Tin sa mentionez ca inainte am avut Windows 8.1 CoreN si a mers mult mai bine.
Pe laptop am un procesor E1-2500 si AMD Radeon HD 8240.

Răspuns Câştigător
| CosmiinTezeu a răspuns:

Bagati driveru manual, ai nevoie de un driver corect de grafica big grin incearca Intel hd grafic pentru Acer big grin

3 răspunsuri:
| SuntDur explică (pentru CosmiinTezeu):

Daca am AMD Radeon pot sa bag si driver pentru Intel hd graphics?

| CosmiinTezeu a răspuns (pentru SuntDur):

AMD am si eu, eu zic sa incerci ca o sa mearga big grin Daca nu reusesti ma gasesti in privat si te ajut

| SuntDur explică (pentru CosmiinTezeu):

Am facut update-urile la windows si merge de nota 10. Multam.