| gabutzu a întrebat:

Am instalat windows 7 si cand instalez driverul de la placa video adica Hd graphics...il restartez si apoi imi apare chestia cu starting windows si punctuletele alea 4 care se fac steag apoi se face negru ecranul si imi arata no signal...dar doar dupa ce instalez driverul pentru video. Ce are si ce pot sa fac? sad multumesc de ajutor!

5 răspunsuri:
| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Intra in safe mod deistaleaza driverul si descarca-l de aici http://www.realtek.com.tw/downloads/

| gabutzu explică (pentru Andrei_Kovacs_1993):

Realtek este placa de sunet...

| gabutzu explică:

Driverul se numeste Intel graphics media accelerator

| cosmynyke a răspuns:

Dupa ce instalezi driverul daca nu iti porneste intra cu safe mode ( apesi f8 intermitent cand porneste), dezinstalezi driverul si iei unul de pe pagina oficiala nVIDIA, ati etc.

| gabutzu explică (pentru cosmynyke):

Am Intel Hd Graphics...e integrata de 1gb...nu e dedicata sad