| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am instalat Windows 8 Consumer Preview, si acum am incercat sa instalez Windows 8 PRO dar nu merge ca procesorul nu suporta NX, nu vreau sa trec din nou la Windows 7.
Intrebarea este: Pot activa Windows 8 Consumer Preview ca sa il pot personaliza sau exista vreo modalitate de a instala Windows 8 fara NX?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Nu este.Customer preview este versiunea de probă.Da este legală 100%, dar de gratis atâta ți-o dat Microsoft-ul. Vrei mai mult trebuie să le plătești dreptu de utilizare a windows-ului, drept ce îi zice Licență. Acuma nu poți fi și sărac și cu pretenții, sau să și furi și să mai ai și pretenții ca softu furat să se comporte ca unul ce are licența cumpărată. Succes