| Robert23 a întrebat:

Am intampinat o problema si nu stiu din ce cauzabig grin
Am un monitor ViewSonic VA1916w care are trebui sa ruleze pe rezolutie 1440x900, mi-am cumparat o unitate noua si nu il recunoaste, fiind citit ca "Generic Non-PnP Monitor" si nu am rezolutia 1440x900 pentru ca monitorul sa ruleze la capacitate maxima. Vreau sa precizez ca acum am windows 7, dar la unitatea veche aveam win XP si era ok; pe asta nu pot pune win XP pentru ca nu imi citeste tot RAM-ul. Daca vi s-a intamplat si voua sau stiti cum sa rezolv va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

Pentru rezolutie trebuie sa pui ultimul driver de la placa video iar pentru ram trebuie sa-ti pui sistem pe 64bit fie xp fie w7

| Robert23 explică (pentru MihaiTT):

Multumesc, era de la driver. Aveam impresie ca am ultima versiune dar nu era asa big grin

2 răspunsuri:
| Ssshadow a răspuns:

Incearca sa dai click dreapta pe desktop apoi screen resolution, vezi daca e rezolutia pe care o ai tu la monitor daca nu, schimbo.
Sper ca asta e problema...