| krt0f1oR a întrebat:

Am internet de la digi de vreun an si am ONT-ul ZTE F618 cu doua porturi Lan rj-45.Ont-ul are si wifi, deci este ca un router normal, problema e ca pc-ul nu-mi vede telefonul care este conectat la wifi-ul transmis de ont.Am citit pe internet si am inteles ca se numeste ip isolation, m-am uitat si pe pagina de configurare a ont-ului si arata ca ip isolation este dezactivat. Ce pot face in cazul asta, exista alte setari anume?
Dau FUNDA.

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Iti merge wifi? daca da de ce iti trebuie sa iti arata si la PC?

| krt0f1oR explică (pentru cfrtobias):

PC-ul este conectat prin cablu, iar telefonul este conectat prin wifi. Acestea doua nu se pot vedea unul pe celalalt din cauza router-ului.(router-ul de la bunici, zte f618 de la DIGI). Daca folosesc router-ul de la mine din localitate (router tp-link wr804n) nu mai am problema asta. De ce imi trebuie? Pai sa pot controla pc-ul din telefon de exemplu sau sa-mi instalez aplicatii pe iphone prin AltStore si mai sunt si alte soft-uri, dar nu imi vin in minte acum.