| Bogdan123Bogdan a întrebat:

.Am internet de la TELEKOM prin mode(am o cartela in el).O pot folosi pe telefon? Si daca da, cum?

Funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu poți.Cartele de internet au un număr de telefon total diferit de cele de mobil.Asta e una.Doi internetul mobil funcționează pe alte fregvențe ce sunt decodate doar de modemuri, nu și de telefoane, de asta s-au inventat stick-urile USB de internet.
Dacă tot vrei net pe mobil poți folosi un router 3G de genul ăsta:
http://www.altex.ro/......45-usb-alb
Ăsta îți va transforma netul de pe stick în net wifi, și merge să-l folosești simultan și pe un pc și prin wifi pe telefon.Succes

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

S. Ar putea sa o poți folosi pe telefon. Uite eu am luat de la RDS un modem 3g si în el este o cartela identica ca cea de la telefon. Am băgat în tableta si îmi funcționează doar internetul. Dar o viteza mult m. Ai slaba. Nu o pot folosi ca pe o cartela de telefon. Adică sa trimit mesaje sa sun. Doar internet.

| Bogdan123Bogdan explică (pentru octav005):

Pai exact...cum o pot folosi? O pun in telefon si nimic...Nici daca activez datele mobile.M-ai putea ajuta?

| octav005 a răspuns (pentru Bogdan123Bogdan):

Eu am probat=o si in telefon. am scris acolo la date cont internet, s-au date mobile. Creati un cont si am pus rds. si a mers.

| Dbv_Debeve_1998 a răspuns:

Nu, nu se poate folosi.