| zagagiga12 a întrebat:

am luat un procesor Intel dual core E8400 3.00.ghz Si cand il pun in pc il aprind si nu imi apare absolut nimic pe ecran,am placa de baza:MS-7173, placa video radeon r7 250 ddr5 1 GB, 2.5 gb ram, sursa de 500 W Ajutati-ma!!!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Procesorul ales nu este compatibil cu placa ta de bază. Uite aici:
http://www.msi.com/product/mb/RC410M-F--L--FI--LA.html#/?div=CPUSupport
Procesoarele compatibile cu placa ta de bază. Nici pomenală de Dual core-uri, chiar dacă soket-ul este identic cu cel al CPU-ului ce ai vrut să îl montezi.
Succes

| zagagiga12 explică (pentru DeyCj):

Mersi mane ai dreptate asa mi-au zis si specialistiwinking

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai incercat sa scoti bateria de la placa de baza?
E pusa corespunzator placa in slot?

| anonimg a răspuns:

Am impresia ca placa ta de baza nu suporta placa video. Este prea performanta placa video pentru placa de baza.
Daca se aprinde unitatea inseamna ca este bun procesorul; daca monitorul se aprinde (dar ecranul ramane negru) este de vina placa video.
Am cautat si am gasit ca placa de baza suporta placi video de pana la ddr2, si nu pana la ddr5 cum ai tu.
Sursa: http://data.manualslib.com/pdf2/37/3604/360302-msi/ms7173.pdf? 7fd719fd815247a664ff1ce1ffb7e8c5

| M._Viorel_Lujeru_1995 a răspuns:

Vezi daca este compatibil cu placa de baza. Daca este compatibil verifica daca l-ai atasat bine pe placa