| Sava_Robert_2000 a întrebat:

Am micsorat lumina la laptop din greseala si nu pot sa o maresc la loc findca nu imi merge tasta f4
Mai e vreo solutie?

2 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Pentru a modifica luminozitatea ecranului pe un laptop

Deschideți Opțiuni de alimentare făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, pe Panou de control, pe Sistem și securitate, apoi pe Opțiuni de alimentare.

Mutați glisorul lângă Luminozitate ecran în partea de jos a ecranului. Luminozitatea se modifică în mod automat.

Notă

Dacă glisorul Luminozitate ecran nu este disponibil, este posibil ca laptopul să nu accepte ajustarea luminozității sau să fie necesar să actualizați driverele de ecran.

NOTA: Notă

Un ecran cu un grad mai mare de luminozitate consumă mai multă energie, reducând durata de viață a bateriei.
NOTA2: Pentru a economisi energie și a prelungi durata bateriei, Windows estompează automat ecranul după un anumit timp. Pentru a modifica această setare, procedați astfel:

Pentru a modifica momentul de estompare a ecranului pe un laptop

Deschideți Opțiuni de alimentare făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, pe Panou de control, pe Sistem și securitate, apoi pe Opțiuni de alimentare.

În pagina Selectați un plan de alimentare, lângă planul pe care doriți să-l modificați, faceți clic pe Modificare setări plan.

În pagina Modificare setări plan, lângă Estompare ecran, modificați durata pentru Pe baterie sau Cuplat la rețea (sau ambele), apoi faceți clic pe Salvare modificări.

Succes,

| Sava_Robert_2000 explică (pentru YoBuDy):

Am incercat la optiuni de alimentare si nu merge, cand i-am dat lumina mica am apasat fn si f3 si cand dau fn si f4 nu merge sa o fac mai mare, am un laptop Asus Eee PC 900