| costica_3951 a întrebat:

Am net romtelecom adsl si mi-am luat un router wireless Tenda adsl2+modem Router 150 si nu reusesc sa il fac sa mearga.
Dupa ce il asamblez bag CD care vine cu el, intru sa fac setarile unde trebuie sa selectez 1. Tara (odata cu tara se selecteaza automat romtelecom), PPPOE uusername si pppoe password. Dupa ce le scriu (pppoe username si passowrd le-am scris pe cele din contractul cu romtelecom) dau Save si ma aduce pe aceaisi pagina unde imi scrie la Status: Disconnect si nu ma pot conecta nici la wireless nici prin lan.
AM modem SmartX mt882.
Ma poate ajuta cineva?
FUNDAAAAAAAAAAAAAAA!

3 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Routerul are o adresa pe care trebuie sa intri sa faci setarile lui. gen ://192.87.988

| costica_3951 explică (pentru Ekcstsy):

192.168.1.1 dar nu pot sa imi dau seama ce sa-i fac sa mearga sad

| nubblet a răspuns:

Mie nu-mi mai gaseste routerulsad