| robertu22 a întrebat:

am netu prin fibra si am vrut sa imi iau un router mi-a zis un prieten ca are el unu nou de la digi si mi l-a dat pe acela este un router ZTE zxhn H298N l-am conectat imi arata ca am net dar nu merge iar ledul acela de internet nu este aprins ma poate ajuta si pe mine cineva sa ii fac Configurarile va rog mult de tot Dau funda

3 răspunsuri:
| artur99 a răspuns:

Pai daca e prin fibra nu are conectarea prin PPPoE? Trebuie sa iti setezi datele de autentificare din panoul de administrare al router-ului. Daca nu le ai, ar fi cazul sa-i suni pe cei de la ISP...

| Ioan21 a răspuns:

1.Dai un reset (se baga un ac sau ceva in genul intr-o gaura mica, tinand apasat vreo 5 secunde)
2.Ai un IP scris unde pe router, scriel in mozilla sau ce navigator ai tu si fai setarile de acolo).