| Tarnaveni a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Astazi mi-am instalat windows xp, pentru ca aveam 7 si nu-mi place si l-am schimbat.
Dar am o problema cum imi fac netu.
Pentru ca eu in camera am si laptop si pc si sunt conectate la wireless prin cablu si nu stiu cum saì fac imagineaza la pc sa mearga netu conectat prin wirelles HELP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Apasă pe butonul Start şi apoi selectează Control Panel. Click pe Network Connections.
- Selectează Wireless Network Connection
- În fereastra care apare caută numele conexiunii Wireless aparţinând modemului tău
- Selectează numele reţelei după care apasă pe Connect
- Introdu codul de securitate pentru reţeaua Wireless
- Apasă pe Connect
- Apasă Close