| JustCooL a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu un microfon
Mi-am cumparat de curand o pereche noua de casti care are si microfon
Dar de fiecare data cand dau call pe skype la sound test cand imi transmite mesajul inapoi se aude doar un harait infernal
Va rog ajutati-ma
Nu vreau sa vad mesaje de genul : Cumpara-ti alt microfon
Pentru ca mai am unul si face la fel
Precizez ca am Win7 x32 Bits

Răspuns Câştigător
| gaogaieferdinnand a răspuns:

Verifica daca e bagat bine in mufa rosie daca tot face asa inseamna ca e ceva din placa audio

3 răspunsuri:
| AndrewC a răspuns:

O posibilitate este ca Microphone Boost sa fie activat. Gasesti aici cum sa il activezi si tot asa il dezactivezi: http://www.youtube.com/watch?v=IBcjgf5xjXE. Daca nu e activat uita-te pe acolo la setari sa fie lvlul volumului la mijloc, nu la maxim. De altfel vezi sa nu ai boxele la maxim atunci cand folosesti microfonul pentru ca o sa aiba interferente. Sper sa te ajute.

| JustCooL explică (pentru AndrewC):

AndrewC cum fac sa imi apara la windows 7 in sounds acel microfon numit "Microphone"... I-am dat fara sa vreau don't use this device sau ceva de genul si acum nu merge sa mai dau call pe skype

| AndrewC a răspuns (pentru JustCooL):

Daca esti la calculator trebuie sa chemi pe cineva sa-ti scoata placa de sunet si sa o bage inapoi, dar nu stiu daca e sigura metoda. Daca nu incearca sa te duci in Start->Click dreapta pe Computer->Properties-> Device Manager si acolo trebuie sa cauti la Sound placa de sunet si sa o activezi sau trebuie sa te uiti daca e ceva dezactivat. Nu prea ma pricep sa explic daca nu am problema in fata, din pacate.