| Tudose_Costel_1982 a întrebat:

Salut TPU
Am nevoie de ajutor în legătură cu o configuratie pentru construirea unui PC gaming.
Am următoarele componenete;
- Placa baza Asus z170 pro gaming LGA 1151
- Placa video gtx 1050 4gb ti oc gddr5 128b
-procesor i7 7700k kaby lake
- memorie hiper x fury black 16gb ddr4 dual kit 2133
Intrebarea mea este; pot sa folosesc în locul memoriei o altă la acelasi randament?
Ce model imi recomandați?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-ai calicit fara rost la placa video. Configuratie facuta cu picioarele...

| alexboss2020 a răspuns:

Memoria este slabuta la 2133mhz! Da-mi un buget si iti fac un PC cum trebuie! Si da poti inlocui memoria dar sa fie pe ddr4 si acelasi voltaj! https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3060222/