| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...nu stiu de ce dar de 2 zile pe ecran in dreapta este o parte neagra care nu stiu de ce si cum a aparut. Nu am schimbat rezolutia si oricum stiam ca nu este de la rezolutie (o am 1280 X 1024). Daca ati avut si voi problema aceasta sau stiti cum ar putea fi rezolvata va rog sa ma ajutati!
FUNDA!

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabil se duce monitorul daca ai doar o parte.

| ƘЭлT a răspuns:

Pai reinstaleaza-ti windows-ul iar daca este la fel inseamna ca este de la monitor si in timp se va extinde si va trebuii sa-ti achizitionezi un alt monitor.
1.Reinstaleaza-ti Windows-ul.
2. Daca e la fel e de la monitor.

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Incearca sa schimbi fundalul cu unul predefinit din Windows, sau cauta "wallpaper 1280x1024" si aplica-l. E posibil ca fundalul folosit acum sa fie mai mic decat aceste dimensiuni. Daca dai click dreapta pe desktop > screen resolution sau personalize e posibil sa ai o setare care iti permite sa extinzi wall-ul pe tot display-ul, depinde de versiunea de Windows.

| Marian1002 a răspuns (pentru Cristian_Birmanese_1990):

Nu....caci tocmai asta este problema...nu numai imaginea de pe desktop are partea aceea, ci si daca intru intr-un joc. Dar multumesc oricum de raspuns! happy