| Marian1002 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...nu stiu de ce dar de cateva saptamani pe ecran in dreapta este o parte neagra care nu stiu de ce si cum a aparut. Nu am schimbat rezolutia si oricum stiam ca nu este de la rezolutie (o am 1280 X 1024). Daca ati avut si voi problema aceasta sau stiti cum ar putea fi rezolvata va rog sa ma ajutati!

FUNDA!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe ecran la ce? La tableta, aragaz, telefon etc.

| Marian1002 explică (pentru darrio2007):

Calculator...scuze ca nu am precizat

| darrio2007 a răspuns (pentru Marian1002):

Din cate spui tu cred ca ai probleme la monitor.

| Marian1002 explică (pentru darrio2007):

Ok....asta stiam happy dar sti daca se poate rezolva si cum?

| darrio2007 a răspuns (pentru Marian1002):

Cauzele defectului pot fi mai multe.

| RD a răspuns:

L-ai lovit cu ceva. Nu poate fi inlaturata.Bine,de fapt te poti duce sa schimbi ecranul.Eu asa am facut.

| Marian1002 explică (pentru RD):

Nu l-am lovit...pur si simplu cand l-am aprins asa era

| RD a răspuns (pentru Marian1002):

Pai nu este neaparat sa-l lovesti tu.
Poate vreo ruda sau ceva.