| Alcs a întrebat:

Am nevoie de ajutorul cuiva care se pricepe la PC-uri/laptopuri. Ideea e ca am un laptop Pavilion g6 cu placa video AMD Radeon Hd7670 + placa integrata Intel HD Graphics 4000, si faza e ca nu imi zice ca am place dedicata ci doar ca am placa intergrata,deci nu imi gaseste placa dedicata, lucru ce afecteaza atunci cand vreau sa ma joc.
Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

ATI foloseste obligatoriu NET Framework!

| suffarstar a răspuns:

Pai intra in Bios si incearca sa setezi de pe Onboard pe PCI-E. In device manager iti arata placa?

| Alcs explică (pentru suffarstar):

Da imi arata placa video, driverul este instalat bine.

| suffarstar a răspuns (pentru Alcs):

Intra in Device Manager si la placa integrata, dai la proprietati si alegi" Do not use this device". La cea separata alegi " Use this device ". Instaleaza Net Framework 4.0, placile ATI (AMD) necesita programu asta, astfel o sa scapi de eroare.

| Alcs explică:

Am uitat sa mentionez ca nu ma lasa sa nici sa intru in menuil placii video Configure Switchable Graphics...si imi da urmatoarea eroare : ( To rum this application, you first install one of the following versions of the NET Framework:v4.0; Contact your application publised for instructuins about obtaining the appropiate version of the NET.Framework,lucru ce l-am facut.