| alexandru5678 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, Desigur cel mai bun si cel care ma ajuta va primi o funda.
Stie cineva cum trebuie asamblat acest cablu : https://www.dedeman.ro/....../p/1030285
Desigur am cumparat la el si acest https://www.dedeman.ro/ro/accesorii-cablu-luminos-led-ho ff-13-mm/p/1030289

Le-am legat capetele dar nu functioneaza, stie cineva ce trebuie sa fac? Multumesc mult pentru timpul acordat.

Ps : Scuzati daca categoria este gresita.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Vezi sa iti atinga accesoriul acela de led, are niste conectori si trebuie sa faca contact acolo (omite cacofonia).

1 răspuns:
| BobocelMihai a răspuns:

Descriere

Accesoriul de la Hoff, de culoare neagra, este recomandat pentru cablul luminos de exterior cu LED, avand ca rol conectarea acestuia la sursa de curent. Acesta este alcatuit din cablu de alimentare si terminatie.

Acest produs se alimenteaza la tensiunea de 250V si are un grad de protectie de IP44, fiind rezistent la factorii de mediu (umezeala si praf).

big grin big grin Retine se scoate terminatia dupa care intr-un capat se pune terminatia simpla iar in cealalalta se pune cea cu stecher. ai grija sa dea contact la pini big grin big grin big grin